Aktuality

10.02.2017 14:37

Záložní vrtulník pro Olomouc

(red), www.zzsol.cz Záložní vrtulník pro Olomouc
Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje si vyjednala pro základnu Letecké záchranné služby Kryštof 09 u firmy ATE - Air – Transport Europe druhý záložní vrtulník. K dohodě došlo ve čtvrtek 9.února 2017 při návštěvě ředitele ZZS Olomouckého kraje na hlavní základně společnosti ATE a jejím sídle v Popradě. V příštím týdnu by měl tedy přiletět do Olomouce kompletně připravený vrtulník, včetně zástaveb k instalaci zdravotnického vybavení pro posádky.
Ve čtvrtek 9.února 2017 navštívil ředitel ZZS Olomouckého kraje Petr Hubáček popradské sídlo společnosti Air – Transport Europe, která se stala výhercem tendru na poskytovatele vrtulníku pro leteckou zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje. Hlavním cílem pracovní cesty ředitele ZZS OK Petra Hubáčka byla snaha vyjednat záložní vrtulník pro základnu LZS Olomouckého kraje Kryštof 09. Při jednání se vyjasnily podrobnosti nadcházející čtyřleté spolupráce. Došlo také na jednání o náhradním, či záložním  vrtulníku pro základnu v Olomouci. Ředitel společnosti ATE Milan Hoholík tak na jednání informoval o nasazená záložního vrtulníku do Olomouce ve druhé polovině února 2017.
Během jednání se diskutovalo také nad dřívější nastalou situací, při které došlo na základě vyhodnocení možných rizik a zajištění maximálního bezpečí pro posádku i transportovaného pacienta k rozhodnutí o ukončení letu s bezpečným přistáním.  A také se jednalo problematice týkající se podobných typů závad v minulých letech, a to napříč celým spektrem stávajících či předchozích poskytovatelů letecké zdravotnické záchranné služby v Olomouckém kraji i v celé České republice.
Obě strany se závěrem dohodly také na společném "Open Day" v sídle letecké záchranné služby v Olomouci a prezentaci dalších inovativních kroků, jako například možnosti moderních způsobů komunikace, zajištění technologie pro noční vidění a dalších. Rovněž zde bude poskytnut prostor pro dotazy z řad médií i široké veřejnosti na aktuálně z tendru ministerstva zdravotnictví vysoutěžený stroj typu Agusta 109K2 a odbornou prezentaci jeho kladů obzvláště při zásahu v terénu, prostoru pro zasahující posádku, možnosti přeškolení pro bezpečnější způsob záchrany osob pomocí navijáků a další.

(red), www.zzsol.cz

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama